מי שמכיר אותי מאחורי הקלעים, יודע היטב שהחיים שלי מתנהלים בין פרויקט לפרויקט בעבודה. בפרוייקטים עמוסים אני שוקעת, נעלמת מהעולם, טובעת לי בערימות של עבודה ולא רואה שום דבר אחר מעבר… ובין לבין בתקופות רגועות יותר ובחופשים, אני פורחת וחוזרת לחיים- פוגשת את כל מי שלא פגשתי כבר תקופה ארוכה, חוזרת לבשל ולאפות בטירוף, ויחד איתי עולה וקם גם הבלוג.
הפעם סיימתי פרויקט קצר אחד, ואיכשהו (טוב, באשמתי המלאה) נקלעתי לפרויקט חדש ועמוס ברציפות, ששוב צפוי לפייד אותי מהעולם ומהבלוג עד לסוף הקיץ הקרוב… אבל לפני שאאבד את עצמי לדעת, לקחתי יומיים של חופש, לנוח ולהתרענן קצת.

אז בעצם מה עושים אנשים נורמליים, אחרי חודשים של פרויקט מאומץ בעבודה כשיש להם ימים ספורים של חופש? נחים, ישנים, נפגשים עם חברים לקפה, או אולי יוצאים לשופינג. אני לעומת זאת החלטתי שחופש לא יהיה חופש, אם לא אצליח למצות בו קצת מהתשוקה הקולינרית שבוערת בי, והחלטתי לנצל את הזמן היקר, בהכנת קינוח של מיליון שכבות של וניל…

בעידן המאסטר שף של לפני כמה שנים, עוד לפני שהגיעו אלינו הקרוקומבוש, ביצת הפברז'ה, קינוח האטלס והאגרטל של שוורצברד, כבשה את "מאסטר שף אוסטרליה" העוגה של הקונדיטור אדריאן זומבו. העוגה המוכרת בשם "עוגת V8", קרויה על שם שמונת השכבות שלה העשירות בוניל, וזה רק אם הייתם קמצנים ולא ספרתם את הציפוי, ואת הקישוטים.

 

 

הטירוף הרב שכבתי הזה מכיל:

 • בסיס דקואז וניל
 • שכבת קראנץ' וניל ושקדים (עם שוקולד חלב, פרלינה וקראמבל, ניאממ)
 • גנאש וניל ושוקולד לבן
 • עוגת שיפון וניל, מתובלת במקל וניל קלוי, ומוספגת בסירופ ונילי
 • קרם ברולה וניל וסוכר חום
 • שכבת מקרון וניל
 • ג'לי ונילקרם רך של שנטילי וניל
 • ולציפוי- זיגוג וניל ושוקולד לבן, ועיטור אריחי שוקולד לבן ופרח שוקולד

 

 

את אתגר המאסטר שף הזה החלטתי הפעם לקחת על עצמי, ולפניכם התוצאה- עוגה מיוחדת ועשירה, סופר מרשימה מבחוץ, מרובת שכבות, צבעים וטעמים מבפנים.את הטעם המדויק קשה להגדיר, כי מדובר בשילוב של הרבה טעמים שמתנפצים בתוך הפה בהרמוניה, ובמרקם אוורירי, כיפי ומפנק- סוג של ענן משתולל של וניל, שמותיר אחריו נעימות מאוד גדולה בפה, ואופוריה שנגרמת מאובר דוס של סוכר.

כל שכבה בפני עצמה פשוטה למדי להכנה, אבל בתמונה הכוללת אין ספק שדרושה כאן הרבה עבודה. המתכון המקורי טוען שאופן ההכנה אורך בין 4-6 שעות אינטנסיביות של עבודה, אבל מה שבטוח שהערכת
הזמנים הזאת ממש לא כללה את השעות המוקדשות לשטיפת כלים.

כדי להקליל את אופן ההכנה, מומלץ בהחלט לפרוש את הכנת העוגה על פני יומיים-שלושה, ולהכין את חלקי העוגה בטפטופים, קצת בכל יום.גם כמות חומרי הגלם שהממזרה הזאת דורשת לא קטנה- המתכון צורך כמות ענקית של שמנת מתוקה, שוקולד לבן, מקלות וניל, ועוד הרבה חומרי גלם אחרים שתצטרכו להקריב למען המטרה המתוקה.מה שבטוח, הכנת העוגה כיפית לחלוטין, זה אתגר מגניב ומהנה ביותר, ואם אתם במצב רוח מספיק מטורף כדי ללכת על זה, ההנאה מובטחת!

 

 

 

כמה דברים לפני שמתחילים:

 • כדי להקליל את אופן ההכנה, ניתן בהחלט לפרוש את הכנת העוגה על פני יומיים-שלושה, ולהכין את חלקי העוגה בטפטופים, קצת בכל יום.
 • העוגה דורשת חומרי גלם מקצועיים רבים שניתן לרכוש בחנויות האפייה המובחרות- גלוקוזה, מירואר, פרלינה, פייטה פויטין, אגר אגר וטיטניום דיאוקסיד (צבע מאכל לבן אבקה).
 • מודה ומתוודה שהשתמשתי ב-5 מקלות וניל בלבד מתוך 9 המקלות הנדרשים, שבוזבזו על השכבות הקריטיות בהן מקלות וניל הכרחיים. בשאר השכבות השתמשתי במחית וניל יחד עם אבקת מקלות וניל טחונים כתחליף. (שכבות שאפשר להכין בשימוש במחית: קראמבל, דקואז, סירופ וניל, עקרונית אפשר גם בגנאש).
 • את תרמילי הוניל הנותרים אפשר לייבש כמה ימים בטמפרטורת החדר ולטחון במטחנת תבלינים עם סוכר לקבלת אבקת סוכר וניל משגעת, או לטחון אותם לבדם לאבקת וניל לעיטור עוגות וקינוחים.
 • העוגה מחזיקה מעמד לשבוע ימים במקרר וניתן גם להכין אותה מראש ולשמור בהקפאה.

 

עוגת V8 – שמונה שכבות של וניל

החומרים:

לג'לי וניל:
250 מ"ל (כוס ועוד כף) מים
1.5 גרם אגר אגר (אפשר גם 5 גרם ג'לטין כתחליף)
38 גרם (4 כפות) סוכר
גרגירים ממקל וניל אחד

לגנאש וניל:
100 מ"ל (חצי כוס פחות 2 כפות) שמנת להקצפה 38%
כפית ושליש תמצית וניל
גרגירים מרבע מקל וניל
165 גרם שוקולד לבן, קצוץ
50 גרם חמאה, מרוככת

לשכבת וניל ברולה:
250 מ"ל (גביע) שמנת להקצפה 38%
מקל וניל אחד
1 כפית תמצית וניל
66 גרם (3 חלמונים גדולים) חלמונים
50 גרם (רבע כוס פחות כף שטוחה) סוכר חום כהה

לקראמבל סוכר חום:
25 גרם חמאה קרה, בקוביות
25 גרם (2 כפות וחצי) קמח
25 גרם (2 כפות שטוחות) סוכר חום כהה
25 גרם (רבע כוס לא דחוסה) שקדים טחונים
גרגירים מרבע מקל וניל

לשכבת מקרון וניל:
75 גרם (שלושת רבעי כוס לא דחוסה) אבקת שקדים
75 גרם (חצי כוס ועוד כף) אבקת סוכר
53 גרם (חלבון גדול ושליש)  חלבונים, בטמפרטורת החדר
50 גרם (חצי כוס פחות כף) אבקת סוכר
גרגירים מחצי מקל וניל

לדקואז וניל:
60 גרם (חלבון גדול וחצי) חלבונים, בטמפרטורת החדר
43 גרם (4 כפות) סוכר
65 גרם (שני שליש כוס לא דחוסה) שקדים טחונים
40 גרם (שליש כוס) אבקת סוכר, מנופה
גרגירים ממקל וניל אחד
½ כפית תמצית וניל
אבקת סוכר, לאיבוק

לקרם וניל שנטילי:
8 גרם (2 כפיות שטוחות) ג'לטין
24 מ"ל (2 כפות) מים קרים
590 מ"ל (2 כוסות וחצי פחות כף) שמנת להקצפה 38%
גרגירים ממקל וניל אחד
100 גרם (חצי כוס) סוכר

לסירופ וניל:
62 גרם (שליש כוס) סוכר
125 מ"ל (חצי כוס) מים
גרגירים מרבע מקל וניל
½ כפית תמצית וניל

לעוגת וניל שיפון:
1 מקל וניל, קלוי וטחון היטב (הנחיות הכנה בגוף המתכון)
18 גרם (2 כפות) קמח
21 גרם (חלמון גדול) חלמונים
5 גרם (כפית)  סוכר חום כהה
17 מ"ל (כף) מים
15 גרם (כף) שמן קנולה
45 גרם (חלבון גדול) חלבונים, בטמפרטורת החדר
22 גרם (2 כפות) סוכר
3 גרם (כפית) קמח אורז (אפשר גם קורנפלור)

למחית שקדים:
70 גרם שקדים שלמים מולבנים
40 גרם (שליש כוס) אבקת סוכר
20 גרם (2 כפות) סוכר
20 מ"ל (כף וחצי) מים

לקראנץ' וניל-שקדים:
45 גרם שוקולד חלב
90 גרם (שליש כוס) מחית פרלינה
90 גרם מחית שקדים (שהכנו קודם)
18 גרם חמאה
45 גרם קראמבל סוכר חום (שהכנו קודם)
45 גרם (שלושת רבעי כוס) פייטה פויטין
18 גרם שקדים פרוסים קלויים
1 מקל וניל, קלוי וטחון היטב (הנחיות הכנה בגוף המתכון)
2 גרם מלח ים
גרגירים מרבע מקל וניל

לזיגוג וניל:
10 גרם (2 כפיות יפות) ג'לטין
40 גרם (2 כפות) גלוקוזה
35 מ"ל (2 כפות) מים
180 גרם (כוס פחות 2 כפות) סוכר
400 מ"ל (כוס ושני שליש) שמנת להקצפה 38%
גרגירים ממקל וניל אחד
150 גרם (חצי כוס ועוד כף) מירואר
7.5 גרם טיטאניום דיאוקסיד (צבע מאכל לבן אבקה), או צבע מאכל לבן ג'ל לפי הצורך

לעיטורי שוקולד לבן:
400 גרם שוקולד לבן, קצוץ דק
4 גרם טיטאניום דיאוקסיד
פניני שוקולד לבן (לא חובה)

כלים:
רינג 20 ס"מ (אפשר גם תבנית עגולה 24 ס"מ)
תבנית 18 ס"מ (אני השתמשתי בקופסת פלסטיק במקום)

אופן ההכנה:

לג'לי וניל:
יוצקים לסיר קטן מים. במידה ומשתמשים באגר אגר מוסיפים לסיר ומניחים לשבת חצי שעה. (במידה ומשתמשים בג'לטין, משרים אותו בכמה כפות מכמות המים, ובתום הכנה הג'לי ממיסים ומוסיפים פנימה). מוסיפים  לסיר סוכר וגרגירי וניל. מביאים את התערובת לרתיחה, ומבשלים עד שכל הסוכר נמס ומתקבל נוזל חלק. ממשיכים לבשל עוד דקותיים על להבה נמוכה, ומסירים מהכיריים. מצננים מעט. יוצקים את התערובת לתבנית מרובעת או קופסת פלסטיק של 18 ס"מ, מרופדת תחתית ודפנות בניילון נצמד. מאפסנים במקרר להתייצבות.

לגנאש וניל:
יוצקים לסיר קטן את השמנת להקצפה ושני סוגי הוניל ומביאים לרתיחה. יוצקים את התערובת על גבי השוקולד הלבן, משהים דקה ומערבבים לתערובת חלקה. מוסיפים פנימה את החמאה הרכה, מניחים להינמס ומערבבים. מאפסנים בקירור.

לשכבת וניל ברולה:
מחממים תנור ל-160 מעלות. יוצקים את השמנת לסיר קטן ומוסיפים את שני סוגי הוניל. מביאים לרתיחה. טורפים בקערה את החלמונים יחד עם הסוכר החום. יוצקים את תערובת השמנת בהדרגה לתוך קערת  החלמונים, מעט בכל פעם תוך כדי עירבוב רצוף, וטורפים לתערובת חלקה. יוצקים לתבנית אפייה שטוחה של כ-25×38 ס"מ. (כדאי לרפד אותה בנייר אלומיניום, זה ייקל עליכם בהמשך). מכניסים לתנור ואופים במשך 10 דקות, רק עד שמתייצב. מגבירים את החום ל-200 מעלות ואופים לקבלת צבע זהוב-שחום, במשך 5 דקות נוספות. (אני השארתי לעוד כמה דקות). מגרדים את התערובת מהתבנית ומעבירים למעבד מזון או לבלנדר, כולל החלקים החרוכים, ומעבדים למחית חלקה. מעבירים לקופסא אטומה, מכסים בניילון כדי שלא יפתח קרום, ומאפסנים בקירור.

לקראמבל סוכר חום:
מחממים תנור ל-160 מעלות. מניחים את כל מרכיבי הקראמבל בקערת מערבל חשמלי, ומעבדים עד לקבלת פירורי בצק. מעבירים לתבנית מרופדת בנייר אפייה, ואופים בתנור 10 דקות להזהבה. מצננים ושומרים בקופסא אטומה עד לשימוש.

לשכבת מקרון וניל:
מחממים תנור ל-160 מעלות. מציירים על נייר אפייה ריבוע של 18 ס"מ, ומניחים על תבנית אפייה. (תצטרכו עוד 2 ניירות כאלה להמשך, אפשר אפשר לתקתק את כולם כעת. כדאי להיעזר עבור הסימון בתבנית או בקופסת הפלסטיק בה אתם מתכננים להרכיב את העוגה). טוחנים יחד במעבד מזון את השקדים הטחונים יחד עם 75 גר' אבקת סוכר ומנפים דרך מסננת. בקערת מערבל חשמלי מקציפים את החלבונים במהירות גבוהה לגבעות רכות. מוסיפים 50 גר' אבקת הסוכר ומקציפים לקציפה מבריקה ויציבה. מוסיפים פנימה  את תערובת השקדים הטחונים וגרגירי מקל הוניל, ומערבבים היטב לקבלת מאקרונאז'. מעבירים לשקית זילוף עם צנטר של 5 מ"מ, ומזלפים בצורה שבלולית מבחוץ פנימה כך שמכסה את כל שטח הריבוע. (אם מתעצלים אפשר גם פשוט לשטח בעזרת ספטולה). מניחים לשבת בתבנית למשך כ-40 דקות ולקבל קרום, ואופים בחום 160  מעלות למשך 10 דקות להזהבה. מסירים מהתנור ומצננים היטב.

לדקואז וניל:
מחממים תנור ל-180 מעלות. מציירים על נייר אפייה ריבוע של 18 ס"מ, ומניחים על תבנית אפייה. בקערת מערבל חשמלי מקציפים חלבונים במהירות גבוהה לגבעות רכות. מוסיפים סוכר בהדרגה וממשיכים להקציף לקצף יציב מאוד ומבריק. מערבבים יחד שקדים טחונים, אבקת סוכר עם שני סוגי הוניל ומקפלים לקציפת החלבונים. מעבירים לשקית זילוף עם צנטר של 5 מ"מ, ומזלפים בצורה שבלולית מבחוץ פנימה כך שמכסה את כל שטח הריבוע. (אם מתעצלים אפשר גם פשוט לשטח בעזרת ספטולה). מנפים מעל מעט אבקת סוכר, מניחים לשבת ל-2 דקות ומאבקים שוב באבקת סוכר. אופים במשך 10-12 דקות, או עד שמזהיב. מסירים מהתנור ומצננים.

לקרם וניל שנטילי:
שוברים את עלה הג'לטין לקוביות קטנות, ומשרים במים הקרים (או מפזרים עליהם את אבקת הג'לטין). בסיר קטן שמים שמנת להקצפה, וניל וסוכר ומביאים לרתיחה. מסירים מהלהבה ומצננים ל-70-80 מעלות. בוחשים פנימה את הג'לטין והמים עד שנמס לגמרי (במידה ומשתמשים באבקה ממיסים אותה קודם). מצננים ומאפסנים בינתיים בקירור, עד שמגיע לשלב בו השמנת מתקררת, אך עדיין לא מתמצקת.

לסירופ וניל:
מביאים לרתיחה יחד את כל חומרי הסירופ, מצננים.

לעוגת וניל שיפון:
מחממים תנור ל-200 מעלות. מכינים את מקלות הוניל הקלויים שישמשו אותנו עבור עוגת השיפון ועבור שכבת הקראנץ'. מניחים את שני מקלות הוניל בתנור, וקולים אותם עד שמתייבשים, משחימים ומקבלים טקסטורה של פחם. טוחנים לאבקה דקה בעזרת מטחנת תבלינים או מכתש ועלי. מנמיכים את טמפרטורת התנור חזרה ל-160 מעלות. מציירים על נייר אפייה ריבוע של 18 ס"מ, ומניחים על תבנית אפייה. מערבבים בקערה בינונית קמח, עם אבקה ממקל וניל קלוי אחד, חלמונים, סוכר חום, מים ושמן, מערבבים עד שמתאחד. בקערת מערבל חשמלי מקציפים חלבונים במהירות גבוהה לקבלת גבעות רכות. מוסיפים בהדרגה סוכר וקמח אורז, ומקציפים לקצף יציב ומבריק. מקפלים את המרנג לתוך בלילת העוגה בעדינות. מעבירים לשקית זילוף עם צנטר של 5 מ"מ, ומזלפים בצורה שבלולית מבחוץ פנימה כך שמכסה את כל שטח הריבוע. (אם מתעצלים אפשר גם פשוט לשטח בעזרת ספטולה). אופים בתנור להזהבה, במשך 15 דקות.

למחית שקדים:
מכינים את מחית השקדים המולבנים עבור שכבת הקראנץ'. מניחים את השקדים המולבנים על תבנית אפייה, ואופים למשך 10 דקות או עד לקבלת צבע זהוב עמוק (אפשר גם פשוט לקלות במחבת חמה בלי שמן, עד שמזהיב). טוחנים את השקדים יחד עם אבקת הסוכר במעבד מזון או במטחנת תבלינים לפירורים דקים. מבשלים מהסוכר ומהמים סירופ, מטפטפים פנימה וממשיכים לעבד לקבלת ממרח שקדים רך וסמיך.

לקראנץ' וניל-שקדים:
ממיסים את שוקולד החלב, מוסיפים מחית פרלינה ואת מחית השקדים שהכנו, ומערבבים היטב. בסיר קטן ממיסים את החמאה, מוסיפים לבשל עד שהיא משחימה ומקבלת ריח אגוזי. מערבבים אותה לתערובת. מוסיפים לתערובת גם 45 גר' מהקראמבל, פייטה פויטין, שקדים פרוסים קלויים, שארית אבקת המקל הוניל הקלוי, מלח ים וגרגירי וניל, ומערבבים. משטחים שכבה של 5 מ"מ על גבי שכבת הדקואז, ומניחים בצד.

להרכבת העוגה:
מסירים את התבנית שבתחתיתה הג'לי מהמקרר, ומתחילים להרכיב בתוכה את שכבות העוגה. חשוב להקפיד לשטח את השכבות בצורה יפה ואחידה, כדי לקבל מראה שכבות מושלם בעת החיתוך. מיישרים את שכבת המקרון בעזרת סכין חדה כך שתתאים לגודל התבנית, ומניחים על גבי שכבת הג'לי. מכסים את שכבת המקרון בשכבה של קרם ברולה. מיישרים את עוגת השיפון בעזרת סכין חדה כך שתתאים לגודל התבנית, ומניחים על שכבת הברולה. מברישים את העוגה במעט סירופ וניל. משטחים שכבת הגנאש על גבי עוגת השיפון. מיישרים את שכבת הקראנץ' והדקואז בעזרת סכין חדה כך שיתאימו לגודל התבנית, ומניחים בתבנית כאשר שכבת הקראנץ' פונה כלפי מטה, והדקואז משמש כבסיס של העוגה. מעבירים את כל הקונסטרקציה להקפאה לכ-3 שעות להתייצבות.

עוטפים את תחתית הרינג בניילון נצמד. מסירים את השמנת שמחכה עבור קרם השנטילי מהמקרר, מעבירים לקערת מערבל חשמלי ומקציפים לקבלת גבעות רכות. משטחים שכבה בעובי של סנטימטר של קרם שנטילי על בסיס התבנית, ומעבירים להקפאה עד שמתייצב (בסביבות חצי שעה).

מסירים את שכבות העוגה מהתבנית הקטנה, מניחים בעדינות בתוך הרינג על גבי קרם השנטילי כאשר שכבת הג'לי פונה כלפי מטה, ושכבת הדקואז בראש התבנית. מעבירים את יתרת קרם השנטילי לשקיף זילוף, וממלאים את כל המרווחים סביב שכבות העוגה שבתבנית בקרם שנטילי. מעבירים את כל הקונסטרקציה להקפאה ל-3-4 שעות נוספות להתייצבות.

לזיגוג וניל:
בינתיים מכינים את זיגוג הוניל ואת עיטורי השוקולד. משרים את עלי הג'לטין במים עד לריכוך (או משרים אבקת ג'לטין בחלק מכמות השמנת להקצפה). בסיר קטן מבשלים גלוקוזה, מים וסוכר, מבשלים לסירופ סמיך ומבעבע, ומביאים לטמפרטורה של 165 מעלות, אך לא מניחים לתערובת להתקרמל. בסיר נפרד מביאים לרתיחה שמנת להקצפה וגרגירי וניל, ומערבבים לתוך סירופ הסוכר. מצננים לטמפרטורה של 70 מעלות. מוסיפים את הג'לטין ומערבבים להמסה. (במידה ומשתמשים באבקה ממיסים אותה קודם). מוסיפים את המירואר וטיטניום דיאוקסיד או צבע מאכל לבן אם רוצים ומערבבים. מאפסנים בקירור בינתיים, לפני זיגוג העוגה מחממים ל-35 מעלות.

לעיטורי שוקולד לבן:
קוצצים דק 100 גר' מהשוקולד הלבן ושומרים בצד. ממיסים את יתרת 300 גר' שוקולד לבן על בן מארי, מביאים ל-45-48 מעלות ומסירים מהכיריים. מוסיפים פנימה בהדרגה 100 גר' שוקולד לבן קצוץ כדי להוריד את  טמפרטורת השוקולד, ומערבבים לתערובת חלקה. מניחים להצטנן ל-27-28 מעלות. אם רוצים מוסיפים טיטניום דיאוקסיד ומערבבים. מרפדים 2 תבניות אפייה במשטחי סיליקון או בשקפים (אם ממש אין, אפשר גם נייר אפייה). מחלקים את השוקולד הלבן המומס בין שתי התבניות, ומשטחים בעזרת ספטולה לשכבת שוקולד  דקה בעובי של 2-3 מ"מ. לאחר שהשוקולד כמעט התייצב אך עדיין רך, מסמנים על אחד מדפי השקף פסי אורך בעובי של 7-9 ס"מ. מסמנים על כל פס הרבה משולשים דקים, אלו הם עלי הכותרת של הפרח. מניחים מעל שכבה של נייר אפייה, ומגלגלים את היריעה סביב מערוך כדי שעלי השוקולד יתייבשו בצורה מעוגלת.
מעבירים לקירור להתייצבות. על גבי עלה השוקולד השני, יוצרים בעזרת סרגל ריבועים מדוייקים של 4.5 ס"מ. מעבירים לקירור להתייצבות.

כעת הגיע השלב העדין והמאתגר של הרכבת הפרח מחלצים את נייר האפייה מהמערוך בעדינותתתת, ומסירים את עלי השוקולד בעדינות רבה. מניחים רינג עגול ונמוך (קוטר של 8-10 ס"מ זה יופי), על גבי ריבוע קטן של נייר אפייה. ממיסים מעט משאריות השוקולד בקערית קטנה. מתחילים להרכיב את הפרח בתוך הרינג- מנטפים על נייר האפייה  תלולית קטנה של שוקולד מומס שתשמש כבסיס להדבקת העלים. מתחילים לסדר שכבה
של עלי השוקולד סביב סביב ליצירת פרח, כאשר נעזרים בשוקולד המומס להדבקה. חוזרים על הפעולה עם כל כמות העלים, ליצירת כמה שכבות של עלי כותרת. בין לבין מומלץ להעביר את הפרח להקפאה קצרה להתייצבות.

לציפוי:
לאחר שהעוגה התייצבה, מחלצים אותה מהרינג בעזרת חימום קל של הדפנות בעזרת ברנר (במידה ואין לכם ברנר, אפשר גם להעביר סמרטוט ספוג במים חמים). מניחים את העוגה על גבי רשת צינון המונחת מעל תבנית נקייה כאשר הדקואז בתחתית. יוצקים מעל העוגה את זיגוג הוניל, מניחים לו לזלוג על הדפנות, ומחליקים קלות בעזרת ספטולה. אם רוצים חוזרים על הפעולה עוד פעם או פעמיים. מעבירים את העוגה להקפאה לשעה. מעבירים את העוגה בעדינות לצלחת הגשה. לפני ההגשה מסדרים את ריבועי השוקולד הלבן סביב לעוגה, מניחים  את הפרח מעל, ואם רוצים מפזרים מעט פניני שוקולד לבן. מומלץ בחום להוציא את העוגה לטמפרטורת החדר לריכוך לפני שאוכלים.